Ruletka Europejska -Najpopularniejsza gra stołowa obok BlackJacka i Pokera. Historia gry, jak grać w ruletkę? internetowe kasyna, kasyna naziemne, strategie.
ruletka europejska w internecie - opis gry, historia ruletki, kasyna internetowe2
Zdobądź bonus z kasyna online
Dublinbet 100% bonus

Dublinbet z najlepszą ofertą ruletki LIVE na rynku oferuje swoim nowym graczom bonus 100 Euro! Bonus przyznawany jest dla każdego nowego gracza.

Nowi klienci którzy jeszcze nie grali w Dublinbet otrzymają maksymalnie 100 Euro gratis na ich konto. Aby otrzymać bonus wystarczy wpłacić 100 Euro i drugie 100 zostanie przyznane za friko!

 


JAK GRAĆ W RULETKĘ

Ruletka Europejska jest grą hazardową i jedną z najbardziej popularnych gier wśród graczy kasyn na całym Świecie. Słowo RULETKA pochodzi z francuskiego i znaczy zdrobnienie małego koła. W ruletce gracz może wybrać zakłady na liczby (całe, połówki etc, parzyste lub nieparzyste, duże lub małe, kolory czarny/czerwony.

ruletka europejska stół do gry

Zasady gryZasady gry w ruletce są dość proste, na stole w narysowanych polach stawiamy żetony, krupier aby ustalić zwycięski numer obraca koło w jednym kierunku i rzuca kulką (kulka do ruletki zrobiona jest z kości słoniowej) w przeciwnym kierunku do obrotu koła ruletki. Kula ostatecznie traci tępo i spada na jedno szczęśliwe pole, a tych pól na kole w ruletce Europejskiej jest 37 (od 0 włącznie do 36). Wcześniej oczywiście obstawiamy numery/kolory za wybraną stawkę, lub możemy pomieszać stawki, np. na jeden numer damy 1 Euro, na inny 3 a jeszcze w innym zakładzie wybierzemy dwa numery na których wspólnie postawimy 1 Euro itp. dowolność jest pełna.

Pamiętajmy, że często w ruletce występują limity stawki na jeden numer, np. nie można postawić więcej niż 100 Euro. Chroni to kasyno przed grą progresywną która polega na zwiększaniu stawki.

Ile możemy wygrać z rzutu?To oczywiste jest ile postawimy na wpadnięty numer czy kolor. Poniżej przedstawiamy tabelę wypłat. Najprostszym zakładem w ruletce jest obstawienie jednego numeru, np. obstawiamy 26 dając na niego 1 Euro. Jeżeli wypadnie w kole numer 26 wygrywamy aż 36 żetonów (włącznie z tym naszym postawionym). Możemy również obstawić połówki, załóżmy więc, że postawimy 1 Euro na numer 26 i 25 razem. W kręceniu kołem wypada numer 26 wygrywamy więc 18 żetonów (łącznie z naszym jednym postawionym). Jeżeli obstawimy 3 numery np. 25, 26 i 27 po wypadnięciu któregoś z tych numerów ściągamy 12 żetonów. Możemy również jednym żetonem obstawić 4 numery, 6, 12, 18.

Możemy również obstawić kolor, czyli albo czerwone albo czarne. Kolor wypłacany jest x2 naszą stawkę, czyli po obstawieniu jednego Euro otrzymujemy kolejne Euro, razem 2 Euro.